
OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O UDZIELENIE WSPARCIA
NABÓR NR: FEMP.07.06-IZ.00-040/25
w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027 na projekty z zakresu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego Instytucją Zarządzającą jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Nabór obejmuje:
Priorytet 7 Fundusze europejskie dla wspólnot lokalnych
Działanie 7.6 RLKS – Wsparcie oddolnych inicjatyw na obszarach wiejskich
typ projektu: C. Oferta turystyczna.
Cel i Przedsięwzięcie LSR:
Cel C.2 Wzrost atrakcyjności obszaru i jakości oferty turystycznej.
Przedsięwzięcie P.2.3 Tworzenie produktów turystycznych poprzez wsparcie infrastruktury
Wskaźniki produktu:
P.2.3.1 Liczba obiektów kulturalnych i turystycznych objętych wsparciem – 3 szt.
P.2.3.2 Długość utworzonych szlaków turystycznych – 0,8 km
P.2.3.3 Ludność objęta projektami w ramach strategii zintegrowanego rozwoju terytorialnego – 1 820 osób
P.2.3.4 Wspierane strategie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – 3 szt.
Wskaźniki rezultatu:
Wskaźnik rezultatu R.2.3.1 Liczba osób odwiedzających obiekty kulturalne i turystyczne objęte wsparciem – 820 odwiedzający/rok
Wskaźnik rezultatu R.2.3.2 Roczna liczba turystów korzystających ze wspartych szlaków turystycznych – 1000 osób
Data ogłoszenia: 14.05.2025 r.
Data rozpoczęcia naboru: 19.05.2025 r.
Data zakończenia naboru: 23.06.2025 r.
Miejsce publikacji regulaminu naboru wniosków oraz pełnej dokumentacji dotycząca naboru: www.lgdwrotakarpat.pl
INFORMACJE O NABORZE
Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać w formie elektronicznej poprzez Internetowy Generator Aplikacji (system IGA) dostępny na stronie internetowej https://iga.malopolska.pl od dnia 19.05.2025 r. od godziny 00:00 do dnia 23.06.2025 r. do godziny 15:00:00. Przygotowanie wniosków w systemie IGA będzie możliwe od dnia 19.05.2025r. Wniosek należy składać wyłącznie w odpowiedzi na niniejszy nabór, ogłoszony przez Stowarzyszenie „Wrota Karpat” z siedzibą w Brzesku, ul. Tadeusza Kościuszki 36, 32 – 800 Brzesko.
Wniosek uznaje się za złożony jeśli został wysłany w okresie trwania naboru, nie został wycofany oraz został podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu aplikującego o dofinansowanie, w przypadku projektów partnerskich konieczność złożenia podpisów dotyczy również wszystkich partnerów. Za prawidłowy uznawany będzie wyłącznie poprawny podpis elektroniczny w formie pliku o rozszerzeniu .xades, (w tej samej lokalizacji, co podpisywany plik), zaświadczający o nieingerencji w treść pliku.
NA CO I KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI?
Kto może składać wnioski?
- Jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
- Jednostki Samorządu Terytorialnego.
NA CO MOŻNA OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE?
Wspierane będą działania przyczyniające się do rozwoju oferty turystycznej. Możliwe będzie tworzenie produktów turystycznych bazujących na potencjałach oraz walorach kulturowych i przyrodniczych danego obszaru. Wspierana będzie infrastruktura do potrzeb zrównoważonej turystyki i stworzenia ponadlokalnej oferty turystycznej, tematycznie zintegrowanej m.in.:
– Budowa, rozbudowa, przebudowa, remont (z zastrzeżeniem, że wszystkie prace związane będą z realizacją wydatków inwestycyjnych a nie dot. wydatków bieżących) kompleksowych wielofunkcyjnych: obiektów turystycznych oraz stref aktywności turystycznej skoncentrowanych wokół atrakcji turystycznych np. tężnie, platformy i wieże widokowe, miejsca obserwacyjne, ścianki wspinaczkowe, amfiteatry plenerowe, jako element projektu mała architektura (np. ławki, stoły, paleniska, grille, wiaty, infokioski itp.)
– Budowa, rozbudowa, przebudowa, remont infrastruktury turystycznej przy zbiornikach wodnych, ciekach naturalnych, wyrobiskach po żwirowych wraz z tworzeniem miejsc wypoczynku na tych obszarach oraz ich zagospodarowaniem w celach turystycznych m.in. poprzez tworzenie kąpielisk wraz z elementami infrastruktury turystycznej np. podesty, plaże, boiska do sportów plażowych.
W ramach szerszego projektu jako prace uzupełniające możliwe będzie:
•przygotowanie i uzbrojenie terenów, na których zlokalizowane będą ogólnodostępne obiekty i infrastruktura turystyczna w tym np. infrastruktura wodno-kanalizacyjna.
•dostosowanie obiektów turystycznych, szlaków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
FINANSE
Budżet naboru ogółem: 465 506,00 euro (słownie: czterysta sześćdziesiąt pięć tysięcy pięćset sześć euro i 00/100), co przy kursie średnim z dnia 29 kwietnia 2025 r. wynosi 1 988 083,02 zł (słownie: jeden milion dziewięćset osiemdziesiąt osiem tysięcy osiemdziesiąt trzy złote i 02/100).
Maksymalny poziom dofinansowania UE wynosi 85% kosztów kwalifikowalnych, obowiązkowy wkład własny wynosi min.15%.
Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych dla projektu wynosi 350 000,00 zł
Forma wsparcia DOTACJA
Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są w Biurze Stowarzyszenia „Wrota Karpat” oraz pod numerem tel. 780 286 169 w godz. od 8.00 do 16.00, jak również drogą mailową biuro@lgdwrotakarpat.pl.
Data zamieszczenia niniejszego ogłoszenia 14.05.2025
Załączniki do pobrania